Putujme proti proudu času k pradávným zdrojům lidského vědění,
pátrejme společně po duchovním odkazu našich předků!
Co nám mohou sdělit mýty, náboženské texty,
předpovědi a proroctví o naší budoucnosti?

Rubriky
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Poslední komentáře
 • Re: :
  "Hebrejština se píše zprava doleva. Přepis (transliterace) zleva do ... " (Bůh Bible II - Jména biblického Boha)
 • bez titulku:
  "Ať už byl autor kdokoliv, měl by se naučit soudobou transkripci he ... " (Bůh Bible II - Jména biblického Boha)
 • pěkné:
  "No, přemýšlím nad tím už rok. Zde v tomto článku jsem hodně čerpal ... " (Na počátku ... Brešit bara Elohim)
 • Re: Klamstvo.:
  "Díky za upozornění! V článku jsem použil omylem nesprávné fotogra ... " (Proroctví pro rok 2023 - Nostradamus)
 • Klamstvo.:
  ""O záhadných světelných loučích je již veřejnost dostatečně i ... " (Proroctví pro rok 2023 - Nostradamus)
 • Re: YAHWEH VALECNIK.:
  "Zde mohu doporučit přečíst si článek ještě jednou a pozorněji." (YHWH III - Válečník YHWH)
 • Komentáře

  ke článku: Biblická proroctví I
  ze dne 05.01.2006, autor článku: Pavel Mat.

  Komentář ze dne: 28.07.2007 16:34:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (while@zoznam.sk)
  Titulek: Nenaplnené proroctvá 1
  Okrem Izaiáša, Jeremiáša a Ezechiela máme v biblii ešte jedného proroka s nenaplneným proroctvom. Toto proroctvo považujem za najzávažnejší dôkaz nenaplnených proroctiev. Je to prorok Jonáš. Tu je citácia proroctva Jon.3,4: „A Jonáš započal ísť do mesta, ušiel jeden deň cesty, volal a hovoril: Ešte štyridsať dní, a Ninive bude podvrátené.“ -Čas plynul! Prešlo 40 dní a..... Jon.3,10b: „ ....a tak sa Bôh zľutoval nad tým zlým, o ktorom hovoril, že im ho učiní, a neučinil.“. Proroctvo sa nenaplnilo. Lenže „to sa náramne neľúbilo Jonášovi a zapálil sa hnevom.“ Jon.4,1. Z nejakých dôvodov sa ani nám nelúbi nenaplnenie (alebo len polovičaté naplnenie) niektorých proroctiev Izaiáša, Jeremiáša a Ezechiela. Väčšina z nich má jednu vec spoločnú: TÝKAJÚ SA SÚDU NAD MESTAMI ALEBO NÁRODMI. Z toho vyplíva, že Boh je pomalý súdiť a rýchly odpustiť (ako to vidíme v prípade Jonáša). O tom hovorí aj Jremiáš 18,7-10: „Keď voľakedy hovorím o niektorom národe alebo o niektorom kráľovstve, že ho idem vyplieniť, rozboriť a zahubiť a jestli sa ten národ odvráti od svojej zlosti, proti ktorému som to hovoril, budem ľutovať zlého, ktoré som mu myslel učiniť. A zase keď voľakedy hovorím o niektorom národe alebo o niektorom kráľovstve, že ho idem vybudovať a vysadiť a jestli bude robiť to, čo je zlé v mojich očiach, nepočúvajúc na môj hlas, budem ľutovať dobrého, o ktorom som povedal, že mu ho učiním.“ –Všimnite si výroku „...keď voľakedy HOVORÍM o niektorom národe...“. Boh čosi HOVORÍ a nakoniec to kôli „niečomu“ NESPLNÍ. –Z nenaplnených proroctiev súdu vidieť Božiu povahu Ezechiel 33,11: „Ako že ja žijem, hovorí Pán Hospodin, že nemám záľuby v smrti bezbožníka, ale v tom, aby sa odvrátil bezbožník od svojej cesty a žil.“...........(neviem prečo sa nedá naraz napísať dlhší text do diskusie – musím ho deliť na dvoje).........

  Komentář ze dne: 28.07.2007 16:40:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (while@zoznam.sk)
  Titulek: Nenaplnené proroctvá 2
  ...........Aj Izaiáš má ešte jedno také nenaplnené proroctvo: Iz.38,1 „V tých dňoch onemocnel Ezechiáš na smrť. A prišiel k nemu Izaiáš, syn Ámosov, prorok, a riekol mu: Takto hovorí Hospodin: Usporiadaj svoj dom, lebo zomrieš a nebudeš žiť.“ V zápätí však verše 4 a 5 protirečia s citovaným veršom 1: „Vtedy sa stalo slovo Hospodinovo k Izaiášovi povediac: Iď a povieš Ezechiášovi: Takto hovorí Hospodin........... Hľa, pridám ku tvojim dňom pätnásť rokov“. To čo bolo medzitým som zámerne vynechal, aby bol jasne viditeľný rozpor tvrdení. V prípade Týru, Egypta, Babylona tiež nevieme čo sa udialo v čase medzi vyrieknutím proroctva a jeho konečným nenaplnením. V citovaných prípadoch to našťastie vieme. Každopádne Babylonský kráľ budil u ostatných národov hrôzu svojimi vojenskými akciami. Mnohí sa určite korili pred svojimi bohmi a praktizovali zmenu jednania a zmýšlania, ako tomu bolo v prípade Ninive za Jonáša. Boh ich ušetril A NEZASIAHOL PROTI NIM V MIERE A ČASE O AKOM PROROKOVALI PROROCI! Boh sa nad nimi ZĽUTOVAL. Viem, že slovo ZĽUTOVAŤ SA je nám dnes takmer cudzie – ale predstavte si – dokonca aj takéto slovo existuje! –Čo povedať nazáver? –Používajme pri čítaní biblie rozum a vieru.

  Komentář ze dne: 25.01.2008 13:03:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Nemá se tedy jednat pouze o předpověď určité události ale spíše o boží napomenutí, vysvětlení či varovnou prognózu. Tím zároveň vysvětlují, proč se řada konkrétních předpovědí historických událostí nevyplnila.
  : To napsali autori stranek, a asi tak to vidim i ja. Myslim, ze je dobre byt optarny i ve veci tzv. Marianskych zjeveni, kde zjeveni vzdy varuje lid, ze dopadne tak a tak, kdyz se neobrati ci nesplni nejakou podminku. Presto mi prijde celkem duveryhodne Svedectvi p. Lašuta z Turzovky. I jemu zjeveni ukazalo ruzne obrazy zkazy, ke kterym dojde- kdyz.. O pravosti techto zjeveni, to je zase z jineho soudku, nicmene snad se daji poznat po ovoci, jak radi sam Jezis v Novem zakone.

  Komentář ze dne: 18.05.2008 20:30:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - cz (@)
  Titulek: Nenaplněné proroctví???
  I Mojžíšovi bylo řečeno že přijde do zaslíbené země a přesto zemřel na jejích hranicích a uviděl ji jenom z dálky.

  No nicméně v Novém zákonu je zmínka, že se apoštolům na hoře proměnění ukázal vedle Ježíše i Eliáš s Mojžíšem a hora se nachází právě v zaslíbené zemi tak se i nakonec Mojžíš dostal do zaslíbené země.

  Některá proroctví vypadají opticky jako nenaplněná jenže nezapomínejme, že ještě není všemu konec.

  Komentář ze dne: 19.05.2008 21:04:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Fotón (tlg@zoznam.sk)
  Titulek: Zdravím
  Zdravím.

  Pred nejakým časom som sem písal príspevky a moc som to tu preťažoval textami (niektorým to trochu vadilo). Ťažisko textov som teda presunul na moju novovytvorenú stránku www.tlg.estranky.sk Začal som ju budovať asi pred mesiacom a zatiaľ je tam 11 textov. Môj ucelený názor o mýtoch (z asi 10 ročného výskumu) uvádzam v článku: http://www.tlg.estranky.sk/stranka/povod-mytov
  -Je to len úvod do mýtov. Konkrétne dôkazy budú nasledovať a tu ich budem komentovať. O "Jahvistovi" a "Elohistovi" píšem na http://www.tlg.estranky.sk/stranka/autenticita-bib lie

  Názory súčasného človeka na Mýty a Bibliu súvisia so svetonázorom vybudovaným zopár filozofmi za posledných 200 rokov. VŠETKO ZÁLEŽÍ LEN NA UHLE POHĽADU - a zrazu sa vám otvorí úplne iný svet - iné vysvetlenia.

  Komentář ze dne: 07.01.2012 12:35:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - moribundu (moribundu@seznam.cz)
  Titulek: Jen vyvoleným je dáno aby bibli rozuměli.
  Bible je velká pravda překroucená v lež.Apoštolové nebyli Ježíšovo žáci, ale Vyslanci Říma aby nastolily boha Anglosaského kterému jsou všechny povinní odvádět daně a Řím světovou metropolí..Jeho žáci byli ukřížovaný sním, ve stejný den jen Jidáš se ze strachy před apoštolů oběsil.Tomu pak Říman rozťal břicho ze v steku že mu střeva vytekli.Ježíš přišel z Egypta a kázal proti zákonu Říma(Římské nebo-li Germánské právo)Proto že zlořečil,byl nepřízpůsobiví Římskému právu,byl podle Římského práva ukřižován.Nebyl ani Žid a syn Davidův jak praví nový zákon.
  EV.S. MATOUŠE:23
  15.Běda vám,zákoníci a farizeové pokrytci,že obcházíte moře i zemi abyste učinili jednoho novověrce,a když bude učiněn,učiníte jej syna zatracení,dvakrát více než jste sami. Nebyli to právě apoštolové který hlásali křesťanství v každé zemi?A kdo se nepřizpůsobil,byl ze sví země vypuzen a zemi pak si přivlastnili a rozdělili?Takových lží je v Bibli na stovky ba i tisíce..

  Komentář ze dne: 16.01.2012 02:24:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - antignostik (@)
  Titulek: Re: Jen vyvoleným je dáno aby bibli rozuměli.
  Jen vyvoleným a vy budete ten vyvolený. Takhle vyvolený komnetář jsem ještě nečetl. Jidáš se oběsil, protože v Izraeli je teplo po několika dnech je tělo zemřelého nafouklé plyny a dojde velmi často k odtržení hlavy od těla, následkem pádu těla na zem může dojít k roztržení kůže a následnému vyhřeznutí vnitřních orgánů - tolik základní poučka z anatomie a geografie. Pokud chcete citovat Písmo sv. a pak jej komolit s tím, že Ježíš nebyl Žid, nevím z čeho chcete vycházet. Anglosaský bůh - co to je a co to má znamenat? Anglosaské právo vzniká až v VI. stol. a později. Do odchodu římských legií z Anglie byli v této oblasti keltové, Anglové, Sasové a Jutové přišli právě po r. 410. Římské právo je zcela odlišné od práva anglosaského - tedy zvykového. Jen pro upřesněné římské právo je to právo, které je užíváno i v ČR v UK je to právo zvykové. Pokud chcete citovat sv. Matouše tedy jednoho z evangelistů, tak pak z něj nemůžete dělat farizeje, to je prostě logický rozpor, který je snad zřejmý. Ostatně, pak by toto o sobě nepsal. Řím v době Ježíše Krista světovou metropolí dávno byl, daně byly odváděny dávno. Ale to je jedno, stejně to neuznáte zamotaný do lží, které nedokážete ani vyložit. Jen vám přeji aby jste poznal sám komu sloužíte, ale také vám přeji aby jste z toho vyšel duchovně zdráv - to není výsměch. Pár lidí jako vy jsem potkal a většinou skončili v Hanwellu jak píše J.K. Chesterton...

  Komentář ze dne: 07.01.2012 12:47:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - moribundu (moribundu@seznam.cz)
  Titulek: Učení Gabriela K.O.
  UČENÍ GABRIELA K.O.


  ANEB ZÁKONY A PRAVIDLA ŽIVOTA A SMRTI.

  Náboženství anebo Evoluce.
  Kolikrát si člověk položil otázku na to jak, vnikl svět, a jak započal život na zemi, kdo a co je tím, skvělým konstruktérem a umělcem všeho druhu zároveň? Kdo a co je stvořitelem všeho světa? Kdo a co je bůh?
  Jakou mocí to vládne že, když si člověk co koly usmyslí ve sví hlavě, není v moci boha ani jiné moci která by mu vtom zabránila, nebo překazila než jeho vlastní svědomí. Kdo dál člověku tu moc aby rozhodoval o věcech druhých? Kde v sobě bere tu jistotu že, když poruší zákony života, že ujde trestu a nebude potrestán. K čemu je bůh na nebi, když moc jeho je v rukách a v mysli člověka. Člověk hledá bohy na nebi, klaní se a uctívá lež a faleš, aniž by si mohl uvědomit že, je sám bohem a skutky jeho i umění jsou důkazem toho. Proč vzývá bohy na nebi a na toho, který mu tluče, v srdci se zapomíná? Kde v sobě bere člověk tu jistotu, že když soudí druhý, sám nebude souzen vlastním životem a vlastním svědomím? Nač je hlupákům a nevědomím život, když ho neumí žít? Aby se stavěl proti vlastnímu životu z nevědomosti? A druhým tak rozsévali zlo? Aby zemi, která ho porodila, znásilňoval a převracel na ruby a činil jí neplodnou jak sebe sama? Aby vodu, která mu dala život, otrávil z vlastních výkalů a pak, jej za hříšné peníze prodával bližním svým?
  Cílem této knihy je, otevřít lidem oči, které jsou zatřené do nesmyslných lží o skutečném lidském bití, lidské identitě, a projevy lidského chování a myšlení. Vnést do života člověka, vůli pro smysluplný život, seberealizaci důvtip, pro pochopení smyslu života a podstaty života, vycházející ze zákona rovnováhy a pro rovnováhu konat.
  Je nejvyšší čas aby si lidé této planety uvědomili, že nežijí podle pravidel a zákona této planety země a identitou danou zákonem života vycházející z rovnováhy. Ale na zákonech moci sepsané církevními dogmaty dle náboženské demagogie neboli, Římského práva. Účelově vykonstruované člověkem náboženstvím, který se prohlásí za boha všeho světa a ve jménu boha zákona kříže žene lidstvo a život na zemi do záhuby k sebezničení. Poznal jsem a pochopil že, duchovní filozofie života církve a veškeré náboženství vůbec, vedou člověka k násilnostem nevědomosti a k nepoznání sebe sama. Zákon moci uzamklo lidstvo do nesmyslných lží, zdeformovala lidského ducha života, zatřela myšlení lidí falešným bohem kterému jsme všichni povinný odvádět daň za svůj život a pobyt na této planetě která ač, je všech stejným dílem jsme povinní za svůj život platit. Poznal sem a pochopil. že,člověk nemá ani po smrti klidné spočinutí neboť i mrtví jsou povinní platit daň a nestane-li se tak, jsou ze země vyhoštění. Poznal sem a pochopil. Že každý člověk, se narodí se svým oborem,posláním a identitou a proto je jedinečný v každém ohledu a v každém směru.Poznal sem a pochopil.Že psané zákony moci nejsou určený lidem a ani jiným tvorům neboť každý jedinec je své volný a sám sobě zákonem.Zákon moci nebo-li Římské právo postavilo člověka proti člověku,národy proti národům a člověka proti vlastní duši nebo-li, vlastního života.Člověk už přestal vnímat svůj život,zákon moci ho žene nesmyslným tempem za nové poznání a vývoj civilizace.Kde každý bojuje v nerovném boji o holí život a přežití.V boji kde není vítěze než zákon sám.Už nemá čas se zastavit aby se zamyslel nad svým životem,uvědomil si svoje počínání a vyhodnotil si to, co je pro jeho život a naplnění života smysluplným projevem a konáním.Zákon moci nebo-li Římské právo,trestá a loupí každého bez výjimky,dřív nebo později se zmocní života či smrti a na všem vydělává.Život člověka je bolestiví a krutý tam kde vládne lež a u moci je faleš.Člověk se rodí jako bůh a jako podvedený hlupák umírá.Narodil si se jako bůh?Tak jako bůh tedy žij,projevuj se a umírej.Žij tak aby si své smrti dozrál a neumíral předčasně,to přísluší jenom hlupákům.

  Komentář ze dne: 28.02.2019 20:25:51     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Roman (bahensky83@gmail.com)
  Titulek: Danielovo proroctví
  Dobrý den,po přečtení Vašeho článku na téma biblická proroctví jsem nucen Vám oznámit, že nemáte pravdu. Danielovo proroctví bez žádných sporů předpovědělo mimo jiné na rok přesně Velkou francouzskou revoluci. Studoval jsem výklad, který to jasně vysvětluje. Rád Vám jej zašlu, pokud budete mít zájem.

  Komentář ze dne: 29.03.2019 21:21:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel M (@)
  Titulek: Re: Danielovo proroctví
  Určitě pošlete, rád si váš text pročtu. Můžete mít pravdu vy i já. Tvrdím, že některé události a podmínky se v lidských dějinách opakují jako vlny na hladině. Proroctví tedy mohou ukazovat na více událostí v různých dobách.

  Vytvořeno prostřednictvím phpRS. Copyright Pavel Matušinský     Email: pavel_m@email.cz

  Redakce neodpovídá za obsah článků ani komentářů, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce. Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků.